22-latek kierował BMW pod wpływem THC i metamfetaminy – 92 g mefedronu w aucie
22-latek prowadził BMW pod wpływem THC i metamfetaminy; w aucie 92 g mefedronu. Sąd zastosował 3-miesięczny areszt.
Kierowca BMW, 22 lata, został zatrzymany w Otwocku przez policjantów z wydziału ruchu drogowego. Badanie wykazało, że prowadził pojazd będąc pod wpływem THC oraz metamfetaminy. W trakcie kontroli ujawniono również, że w samochodzie przewożone są znaczne ilości substancji psychotropowych – blisko 92 gramów mefedronu.
W wyniku działań policji i prokuratury podejrzany został odizolowany od społeczeństwa i na najbliższe trzy miesiące trafi do tymczasowego aresztu.
Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Otwocku codziennie patroluje powiat, eliminując z dróg kierujących będących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Podczas jednego z takich działań w Otwocku zatrzymano do kontroli BMW. Za kierownicą siedział 22-latek, którego sposób prowadzenia zwrócił uwagę mundurowych. Badanie potwierdziło, że był on pod wpływem THC i metamfetaminy. Podczas szczegółowej kontroli pojazdu policjanci zabezpieczyli blisko 92 gramów mefedronu. Mężczyzna przyznał, że narkotyki należały do niego. Prokuratura Rejonowa w Otwocku wszczęła śledztwo i przedstawiła 22-latkowi zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz prowadzenia pojazdu pod wpływem środków odurzających. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na trzy miesiące.
Zażywanie narkotyków i substancji psychotropowych ma poważny wpływ na organizm, prowadząc do zaburzeń układu nerwowego, problemów z koncentracją oraz realnego zagrożenia życia. Uzależnienie nie tylko niszczy zdrowie fizyczne i psychiczne, ale także życie społeczne, rodzinne i zawodowe, często prowadząc do konfliktów z prawem.
Źródło: policja.gov.pl