Otwock: policja na pikniku promuje bezpieczne lato
Otwocka policja na pikniku promowała bezpieczne wakacje i konkurs Letni przeWODNIK.
Otwocka komenda wzięła udział w specjalnym pikniku rodzinnym, zorganizowanym przez Fundację Domowego Hospicjum Dziecięcego Promyczek, który odbył się w Leśnym Parku Wiejska w Otwocku.
Mundurowi nie tylko wsparli inicjatywę, lecz także przypomnieli uczestnikom najważniejsze zasady bezpiecznego spędzania nadchodzącego lata.
Wydarzenie było okazją do bezpośrednich rozmów z mieszkańcami i edukowania najmłodszych.
Głównym celem policyjnej obecności była promocja ogólnopolskich działań profilaktycznych związanych z wakacjami.
Na stoisku policji widniało hasło kampanii: 'Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie'.
Funkcjonariusze zachęcali dzieci i młodzież do udziału w konkursie 'Letni przeWODNIK', który polega na zilustrowaniu lub nagraniu krótkiego spotu promującego bezpieczne zachowania podczas letniego wypoczynku.
Podczas pikniku prowadzono liczne rozmowy z dziećmi, rodzicami i opiekunami, przypominając, że bezpieczeństwo powinno towarzyszyć każdemu - niezależnie od miejsca spędzania urlopu, czy to w domu, na podwórku, czy podczas wyjazdów nad morze lub w góry.
Dla starszych uczestników był to także czas, by dowiedzieć się więcej o pracy w niebieskim mundurze: o charakterze służby, etapach rekrutacji i satysfakcji, jaką daje pomaganie innym.
Podziękowano organizatorom za zaproszenie i wszystkim uczestnikom za zaangażowanie oraz życzenia bezpiecznych wakacji.
Źródło: policja.gov.pl