W czasie zimowych ferii, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Otwocku oraz przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z tej samej miejscowości, podjęli się kontroli miejsc, w których organizowane są półkolonie. Jednym z odwiedzanych obiektów była Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Gliniance.

Oprócz kontroli, zorganizowano również edukacyjno-profilaktyczne spotkania z dziećmi. Tematyka tych spotkań obejmowała bezpieczeństwo podczas zimowych wakacji i promocję zdrowych nawyków żywieniowych. Policjanci i przedstawiciele sanepidu kładli nacisk na świadomość niebezpieczeństw, które mogą czyhać podczas zimowych zabaw, takich jak ryzyko wchodzenia na zamarznięte zbiorniki wodne. Zwrócono również uwagę na znaczenie noszenia odblasków w ciemne zimowe wieczory.

Policjantka z Wydziału ds. Nieletnich i Patologii szczegółowo omówiła, jak bezpiecznie spędzać czas w domu, na podwórku, a także podczas wyjazdów na stoki narciarskie. Dodatkowo, dzieci miały okazję uczestniczyć w konkursie plastyczno-filmowym o nazwie „Śnieżny dekalog”, co miało na celu utrwalenie zdobytej wiedzy. Uczestnicy spotkania otrzymali również ulotki edukacyjne.

Przedstawicielka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Otwocku skupiła się na promowaniu zdrowego stylu życia, omawiając zasady zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej.

Źródło: https://otwock.policja.gov.pl/

Archiwum: styczeń 2024