W Otwocku doszło do zatrzymania przez miejscową policję młodego mężczyzny, który dopuścił się kradzieży alkoholu z użyciem przemocy. 23-latek, w wyniku swoich działań, spowodował obrażenia u pracownika ochrony, co znacząco zaostrza konsekwencje jego czynu. Zgodnie z prawem, może mu grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Całe zajście miało miejsce nocą, gdy patrolujący policjanci otrzymali zgłoszenie o zatrzymaniu złodzieja przez ochroniarza. Na miejscu szybko ustalili, że napastnik w swojej desperacji, nie cofnął się przed użyciem siły, w rezultacie czego ochroniarz doznał obrażeń wymagających interwencji medycznej. 23-letni mieszkaniec Otwocka został natychmiast zatrzymany, a policja przystąpiła do zbierania dowodów, w tym zabezpieczenia monitoringu oraz przesłuchania świadków.

Mimo iż zatrzymany nie przyznał się do winy, zgromadzone dowody jednoznacznie wskazują na jego udział w kradzieży. Dodatkowo, jego przeszłość, obarczona już wcześniejszymi konfliktami z prawem za kradzież z włamaniem, nie przemawia na jego korzyść. Agresywne zachowanie sprawcy, skierowane przeciwko pracownikowi ochrony, sprawiło, że zwykła kradzież przekształciła się w kradzież rozbójniczą.

Obecnie Prokuratura Rejonowa w Otwocku prowadzi śledztwo w tej sprawie. Postawiono 23-latkowi zarzuty kradzieży rozbójniczej. Chociaż prokuratura wnioskowała o tymczasowy areszt, sąd zdecydował o zastosowaniu mniej restrykcyjnych środków. Mężczyzna został objęty dozorem policyjnym z zakazem zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym.

Źródło: https://otwock.policja.gov.pl/

Archiwum: styczeń 2024