Funkcjonariusze policji przeprowadzili akcję na jednej z nieruchomości w Józefowie, odkrywając tam ogromny arsenał pochodzący z okresu Drugiej Wojny Światowej. Znalezisko składało się z różnego rodzaju broni, w tym karabinów, amunicji artyleryjskiej, granatów, a także przeciwpancernego pocisku artyleryjskiego. Dodatkowo na miejscu znaleziono 2,5 kg miotającego artyleryjskiego prochu bezdymnego.

Operacja ta była częścią szeroko zakrojonych działań przeciwko przestępczości w powiecie otwockim. Funkcjonariusze, pracujący pod przykrywką, zdobyli informacje o mężczyźnie podejrzewanym o posiadanie nielegalnego arsenału. Na miejscu, w domu 47-letniego mieszkańca, odnaleziono dwa karabiny oraz substancje psychoaktywne – marihuanę i haszysz. Zabezpieczono także istotne elementy broni palnej, w tym pasy z amunicją, lufy różnego rodzaju broni, a także materiały wybuchowe.

Z uwagi na znaleziony materiał wybuchowy, na miejsce wezwano specjalistów z Sekcji Minersko-Pirotechnicznej, którzy zajęli się zabezpieczeniem przedmiotów. 47-latek usłyszał zarzuty związane z posiadaniem nielegalnych środków odurzających, broni palnej bez wymaganego zezwolenia, a także materiałów wybuchowych. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. W sprawie prowadzone jest śledztwo, a zabezpieczone przedmioty czekają na dalsze analizy.

Źródło: https://otwock.policja.gov.pl/

Archiwum: styczeń 2024