Policja z Otwocka odniosła sukces w walce z przestępczością, aresztując 37-letniego sprawcę serii włamań. Intensywna współpraca między działami operacyjnymi a śledczymi doprowadziła do postawienia mężczyźnie dziewięciu zarzutów, z czego aż osiem dotyczy włamań na obszarze powiatu otwockiego. Grozi mu za to do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Otwocka nieustannie monitorują bezpieczeństwo na swoim terenie, zwracając szczególną uwagę na kryminalne wydarzenia. Każde z nich jest starannie analizowane, a informacje są porównywane, by znaleźć ewentualne powiązania między przestępstwami. Ta metodyczna praca przyniosła efekty również w tej sprawie.

Przez ostatnie tygodnie kryminalni z Otwocka skupiali się na serii włamań, które miały miejsce w różnych lokalizacjach, w tym w Otwocku, Józefowie i Wiązownie. Cele włamywacza były różnorodne: od lokali gastronomicznych, poprzez punkty usługowe, aż po sklepy z odzieżą. W jednym przypadku złodziej włamał się do piwnicy, skąd zabrał elektronarzędzia.

Śledczy każdorazowo dokładnie badali miejsce przestępstwa, zabezpieczając dowody i analizując potencjalne ścieżki ucieczki sprawcy. Szukano także świadków oraz materiałów z kamer monitoringu, które mogłyby pomóc w identyfikacji włamywacza. Wnikliwa analiza zebranych danych pozwoliła zidentyfikować, że za wszystkimi włamaniami stoi ta sama osoba.

W końcu policjantom udało się ustalić personalia złodzieja, którego schwytano w wynajmowanym mieszkaniu w Wiązownie. Funkcjonariusze odkryli również, że mężczyzna odpowiada za łącznie osiem włamań na terenie powiatu otwockiego. Ponadto, zidentyfikowano miejsca, gdzie włamywacz pozbywał się skradzionych przedmiotów, co pozwoliło na odzyskanie części elektroniki.

Mężczyzna usłyszał zarzuty za kradzieże z włamaniem oraz za niestosowanie się do wyroku sądu, co oznacza, że prowadził pojazd mimo sądowego zakazu. Przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów, a jego sprawa jest obecnie w toku pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Otwocku.

Źródło: https://otwock.policja.gov.pl/

Archiwum: luty 2024