W niedawnym zdarzeniu w Karczewie na jaw wyszła niepokojąca sprawa finansowej manipulacji. Pewien mężczyzna, którego działania obecnie są przedmiotem policyjnego śledztwa, pożyczył kobiecie kwotę 20 tysięcy złotych. Następnie, wykorzystując swoją pozycję, naliczył astronomiczne odsetki, domagając się zwrotu aż 146 tysięcy złotych.

Dostrzegając zagrożenie, pokrzywdzona kobieta zgłosiła się po pomoc do miejscowego Komisariatu Policji. Z relacji wynika, że wierzyciel nie tylko naliczał wygórowane odsetki, ale również stosował groźby wobec niej i jej bliskich. Takie działanie, mające na celu wymuszenie zwrotu wygórowanych odsetek, wyraźnie wskazuje na praktyki lichwiarskie.

Policjanci, po wnikliwej analizie sprawy, zdecydowali się na zatrzymanie 49-letniego mężczyzny. Zarzuty, które mu postawiono, oparte są na artykułach dotyczących działalności lichwiarskiej i groźby karalnej. Zgodnie z prawem, za takie czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest obecnie prowadzona pod ścisłym nadzorem Prokuratury Rejonowej w Otwocku, która zdecydowała o zastosowaniu wobec zatrzymanego dozoru policyjnego oraz zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną.

Źródło: https://otwock.policja.gov.pl/

Archiwum: styczeń 2024